Pierwsze punkty w nowym sezonie w meczu z Błękitnymi.

W dniu 20.08.2016r. nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz na naszym boisku w tym sezonie. Mecz odbył się z drużyną Błękitnych. W pierwszej połowie warunki dyktowała Iskra. Schodząc do szatni z przewagą jednej bramki zdobytej przez Edwina Szajne z ostrego kąta w 30 minucie spotkania, natomiast drużyna gości musiała grać drugą połowę bez prawego pomocnika, który został ukarany dwoma żółtymi kartkami, które w konsekwencji dały czerwoną. W drugiej połowie spotkania po niefortunnym zagraniu reką naszego zawodnika w polu karnym Żeglce pewnie wykonują rzut karny i mamy 1:1. Po okołu 15 minutach gry Błękitni zdobywają bramke na 2:1 po strzale z "fałsza", który zaskakuje naszego bramkarza. Trener zmienia formacje, 15 minut do końca gry. Zostajemy trzema obrońcami, a wszelkie siły zostają wrzucone do ataku. W 80 minucie meczu Bartłomiej Buczek otrzymuje drugą żółtą kartkę, a po kolejnych dwóch minutach Szymon Łochański podzielił losy Bartka. Około 87 minucie Stanisław Węgrzyn doznaje kontuzji kolana, po której gramy w 8. Na stałe fragmenty gry szkoleniowiec Iskry wysyła nawet bramkarza. Sędzia główny tego spotkania dolicza do końca meczu 4 minut. Liczne zachowania przeciwnika w grze na czas skrupulatnie wyłapuje i w efekcie gramy 96 minut. W ostatniej minucie faul na Rafale Kaczkowskim daje nam rzut karny, który Rafał sam egzekwuje dodając adrenaliny poprzez wykonanie go na "raty". Sama decyzja sędziego głównego nie podoba się przyjezdnym, co w efekcie daje niepotrzebny upust emocji i nerwową atmosferę między kibicami. Jednak po kilku minutach nerwy opadają i drużyny oraz kibice rozchodzą się w spokoju. Dziękujemy drużynie z Żeglec za mecz do samego końca i życzymy szybkiego powrotu do B klasy.